Je čas na revoluci

Pánové · Dámy · Batohy · Boty · Výprodej
Fashion Revolution – na cestě k odpovědnosti a udržitelnosti
S celosvětovou iniciativou Fashion Revolution si každoročně připomínáme pád Bangladéšské textilní továrny v roce 2013. Jejím cílem je poukázat na problémy spojené s módním průmyslem a přinášet řešení pro jeho čistší, bezpečnější, férovější, zodpovědnější a transparentnější podobu.
Udržitelnost a odpovědnost je důležitou součástí myšlenky Freshlabels. Už spoustu let hledáme po celém světě udržitelné produkty – pro vás i pro nás – a zároveň se snažíme přicházet s udržitelnějšími řešeními v rámci našich aktivit, třeba skrze recyklaci obalů. Pořád toho ale můžeme a chceme udělat mnohem víc a v nejbližší době nás čekají důležité kroky, o které se s vámi chceme podělit.
Fashion Revolution nás všechny vyzývá k tomu, abychom se ptali výrobců oblečení, kdo a jak ho vyrobil. My se ptáme za vás. Jak už jste si určitě všimli, máme v našem portfoliu spoustu značek (konkrétně jich je už 39) nesoucích zelený štítek s nápisem “sustainable”. Aby značky tohle označení dostaly, musí splňovat minimálně tři z pěti námi stanovených kritérií – tady najdete jakých. Protože se chceme posouvat dopředu, rozhodli jsme se, že náš systém od základů vylepšíme a přineseme vám ještě transparentnější informace o výrobním procesu našich značek.
V průběhu května zveřejníme nová hodnotící kritéria založená na udržitelném dotazníku, na kterém jsme začali pracovat v minulém roce a který jsme následně rozeslali na všechny naše dodavatele. Budete se tak moct přesně dozvědět, jak si jednotlivé značky stojí na poli udržitelnosti a v do jakých oblastí soustředí svoje iniciativy. V dotazníku se kromě materiálu soustředíme na znalost kompletního výrobního řetězce, dopravu, pracovní podmínky zaměstnanců, nebo další nadstandardní aktivity značek.
Dalším krokem, na kterém jsme dlouho pracovali a který je vyústěním naší snahy o to, dát udržitelným produktům silnější hlas, je otevření našeho prvního obchodu se 100% udržitelnou nabídkou. Mělo to být v březnu, ale situace nám, jak dobře víte, nepřála. V květnu už to snad vyjde, držte nám palce.
Freshlabels a udržitelnost »
Objevte celou sustainable nabídku »
Freshlabels – udržitelnost s designem ruku v ruce 🤝
V naší nabídce najdete 39 udržitelných značek a několik tisíc udržitelných produktů. Ale nejen udržitelných, protože stejně důležitý je pro nás i design a kvalita. A obléknout se udržitelně se u nás můžete od hlavy až k patě. Nebo naopak.
Objevte dámské udržitelné produkty »
Objevte pánské udržitelné produkty »